Vinári

Pivnica u Zola

V starej pivničke pri Bielskom kostole z roku 1893 dvojica kamarátov Zolo Agócs a Rado Školník pripravujú vínka pre seba a svojich priateľov, aby si spríjemnili spolu prežité chvíle v nej, ako aj na spoločných posedeniach a výletoch. Sortiment pozostáva z bielych odrôd Modranských vinohradov, ružových a červených vín zo spoločne obrábaného vinohradu v Dubovej a vlastnej záhrady, ako aj z krásneho vinohradu na brehoch Váhu. Doplnkovou špecialitou je ponuka portských vín z vlastnej produkcie. 

Vinárstvo Korbaš

Víno má v našej  rodine silne zakorenenú tradíciu, no k jeho výrobe som sa prepracoval  paradoxne z „opačnej strany“ – ako somelier. A keďže som chcel pochopiť,  ako sa dá vyrobiť dobré víno, čo dáva výnimočným vínam ich charakter,  tak som sa rozhodol nielen vyštudovať vysokú vinársku školu v Lednici na  Morave, ale začal aj s výrobou vlastného vína. V súčasnosti už produkujem približne 15000 fliaš ročne a s našimi vínami som zabodoval na mnohých súťažiach. Vo svojich vínach preferujem odrodový charakter a vyzretosť, často  doplnenú jemnou prácou s barikom.

Vinárstvo Krmeš

Vinárstvo Krmeš je rodinné vinárstvo založené v r. 2016 v Kráľovej pri Senci. Naša filozofia výroby vína je založená na ekologickom pestovaní vinohradu a snaha o výrobu prívlastkových vín bez pridávania akýchkoľvek skrášľujúcich chemických látok. Keďže naším vínam nechávame dostatok času na vyzrievanie a máme za sebou 3 ročníky výroby vína, v tomto roku sa chceme prezentovať milovníkom vína na ochutnávkach a vínnych festivaloch.

Vino Bona

Tradíciu výroby vína som síce nezdedil, ale z prvého flirtu s ním sa stala vážna známosť a napriek tomu, že už ubehlo viacero ročníkov a veľa predegustovaných odrôd, jeho čaru podlieham dodnes. Víno sa stalo mojou vášňou a tak som v roku 2013 s jeho výrobou začal písať novú kapitolu, ktorej príbeh si môžete vychutnať u mňa, v rodinnom vinárstve Vino Bona. Zameriavam sa na tradičné odrody ako Rizling Rýnsky či Veltlínske Zelené, ale aj na jedinečné novošľachtence ako Pálava, Noria, Dunaj, Nitria, Rudava a Torysa.

Víno Ján Krajčovič

Vznik nášho vinárstva, ktoré má dnešnú podobu, vo veľkej miere ovplyvnila Malokarpatská vínna cesta. Potreba zvýšenia kapacity výroby a prezentácie na Deň otvorených pivníc si vyžiadala vybudovanie novej pivnice v roku 2005. Spracovávame 5 až 8 druhov bielych odrôd a 4 až 5 modrých, z ktorých robíme aj ružové víno. Víno dorábame z vlastných viníc a hrozno aj nakupujeme. 

VINO Jaro Sako

Ošetrovanie vinohradu, pestovanie hrozna a dorábanie vína sa stalo jednou z mojich obľúbených aktivít na dôchodku (od roku 2016). Vo vinohrade pri rodinnom dome pestujem samorodnú odrodu viniča, obľúbené hrozno môjho svokra Bratislavské čierne (Poszonyi Fekete). Víno dorábam klasickou metódou v starej 80-ročnej vinnej pivnici. Ďalej sa zameriavam na výrobu vína Rizling vlašský a Iršai Oliver.

ViPeF – Vinárstvo Peter Fülöp

Sme malé rodinné vinárstvo z Veľkého Bielu s veľkou vášňou pre kvalitné vína. V portfóliu nášho vinárstvo nájdete vína stolové, akostné, ako aj akostné s prívlastkom, a taktiež burčiaky. Spracovávame hrozno prevažne z vlastných vinohradov z Malokarpatskej oblasti.